W środę Legii zwycięstwo zapewnił w doliczonym czasie drugiej połowy reprezentant Kosowa Lirim Kastrati. W Leicester, gdzie grali faworyci grupy, długo wszystko przebiegało pod dyktando gospodarzy. W szóstej minucie prowadzenie dał im Hiszpan Ayoze Perez, a w 64. podwyższył je Harvey Barnes.

Napoli nie złożyło jednak broni, a bohaterem włoskiego zespołu został Nigeryjczyk Victor Osimhen, który wpisał się na listę strzelców w 69. i 87. minucie. W barwach gości do 64. minuty grał Piotr Zieliński, a rezerwowym bramkarzem był Hubert Idasiak.

Więcej polskich akcentów w Lidze Europy

W czwartek w Lidze Europy wystąpiło dwóch innych polskich piłkarzy i obaj cieszyli się ze zwycięstwa. Łukasz Fabiański, bramkarz West Ham United, zachował czyste konto w wyjazdowym spotkaniu z Dinamem Zagrzeb w grupie H (2:0), a Michał Karbownik rozegrał cały mecz w barwach Olympiakosu Pireus w starciu z Royalem Antwerpia w grupie D (2:1).

W grupie E doszło do spotkania dwóch drużyn Polaków, w którym jednak biało-czerwoni nie wystąpili: Lokomotiw Moskwa Macieja Rybusa zremisował u siebie z Olympique Marsylia Arkadiusza Milika 1:1. W drugim starciu tej grupy Galatasaray Stambuł wygrał u siebie z Lazio Rzym 1:0.

W grupie B spotkanie Monaco ze Sturmem Graz (1:0) z ławki rezerwowych gospodarzy oglądał bramkarz Radosław Majecki. W drugiej parze ekipa PSV Eindhoven zremisowała z Realem Sociedad 2:2.

Ciekawie było w grupie G - w dwóch meczach padło 10 bramek. Po zaciętym spotkaniu Betis Sewilla pokonał u siebie Celtic FC 4:3, natomiast Bayer Leverkusen szybko stracił bramkę w wyjazdowe potyczce z Ferencvarosem Budapeszt, ale ostatecznie zwyciężył 2:1.

Faza grupowa LE potrwa do 9 grudnia. Finał odbędzie się 18 maja 2022 roku w Sewilli.