"Aptekarze" pod wodzą Xabiego Alonso w sezonie 2023/24 spisują się fenomenalnie. Zdobyli mistrzostwo Niemiec i zostali pierwszą w historii drużyną Bundesligi, która nie przegrała ani jednego meczu w rozgrywkach. Porażki Bayer nie zaznał jak dotąd też w Pucharze Niemiec (sobotę zagra o trofeum z drugoligowym FC Kaiserslautern). W Lidze Europy aż do finału również nie schodził z boiska pokonany, ale w nim musiał uznać wyższość Atalanty.

Lookman katem Bayeru Leverkusen

Piłkarze z Bergamo na prowadzenie wyszli już w 12. minucie spotkania. Do siatki rywali trafił Ademola Lookman.

Ten sam piłkarz na listę strzelców ponownie wpisał się w 26. minucie meczu.

Na tym nie koniec popisów 26-letniego Nigeryjczyka. W 76. minucieLookman po raz trzeci zmusił bramkarza Bayeru do kapitulacji.

Dla Atalanty to pierwsze w historii tak cenne trofeum zdobyte w europejskich rozgrywkach.

Włoska drużyna w fazie grupowej dwukrotnie pokonała Raków Częstochowa. Ustępujący mistrza Polski przegrał 0:2 i 0:4.