Dziennik Gazeta Prawana logo

Matty Cash zaliczył asystę w meczu Ligi Konferencji [WYNIKI i TABELE]

6 października 2023, 07:23
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Matty Cash
Matty Cash/Newspix
Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:1 (0:0) w meczu 2. kolejki piłkarskiej Ligi Konferencji. W drugim meczu grupy E Aston Villa pokonała u siebie Zrinjski Mostar 1:0. Asystę przy golu Johna McGinna zaliczył Matty Cash.

W Alkmaar jedyna bramka padła w 52. minucie. Po składnej akcji gospodarzy piłkę z bliska w bramce Legii umieścił Vangelis Pavlidis.

Gol w doliczonym czasie gry

Polska drużyna starała się wyrównać, ale w okolicach pola karnego rywali brakowało dobrego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Legii nie pomogło nawet to, że przez blisko 30 minut grała w przewadze jednego zawodnika. W 66. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Mayckel Lahdo.

W Birmingham natomiast Aston Villa miała olbrzymią przewagę. Oddała dziewięć celnych strzałów, a rywale tylko jeden. Bramkę zdobyła jednak dopiero w doliczonym przez sędziego czasie gry. Cash dośrodkował, a skuteczną główką popisał się McGinn.

W tabeli grupy E sytuacja jest bardzo ciekawa. W drugim meczu czwartkowym meczu Aston Villa pokonała u siebie Zrinjski Mostar 1:0. To oznacza, że wszystkie drużyny mają po trzy punkty. W następnej kolejce, 26 października, Legię czeka wyjazd do Bośni.

Skóraś ukarany żółtą kartką

Czwartku miło nie będzie wspominał Jakub Piotrowski. Polski pomocnik rozegrał cały mecz, a jego Łudogorec Razgrad przegrał na wyjeździe z duńskim FC Nordsjaelland 1:7 (grupa H).

Komplet sześciu punktów w tej grupie ma Fenerbahce Stambuł. Tym razem na wyjeździe pokonało Spartaka Trnawa 2:1, a od 63. minuty w zwycięskiej drużynie grał Sebastian Szymański. 24-latek w końcówce trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Pierwsze zwycięstwo w obecnej edycji LK odniosło Club Brugge Michała Skórasia. W grupie D pokonało na wyjeździe FK Bodoe/Glimt 1:0. Skóraś grał do 83. minuty i został ukarany żółta kartką.

 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraPutin już otwierał szampana. Polska zamknęła Rosji drogę do powrotu na światowe salony »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj