Spotkanie w Neapolu rozpoczęło się od ataków gospodarzy, ale to piłkarze Chelsea - w 27. minucie - pierwsi cieszyli się ze strzelenia gola. Po kiksie Paolo Cannavaro sam na sam z bramkarzem włoskiego klubu stanął Hiszpan Juan Mata i bez problemów go pokonał.

>>>Napoli - Chelsea 3:1. Zobacz gole

Napoli nie zrażone kontynuowało ofensywną grę i jeszcze przed przerwą objęło prowadzenie. Najpierw wyrównał Argentyńczyk Ezequiel Lavezzi, a następnie do siatki londyńczyków trafił Urugwajczyk Edinson Cavani.

W drugiej połowie dominacja gospodarzy była jeszcze większa, udokumentowali ją jednak tylko jedną bramką. Wynik spotkania w 65. minucie ustalił Lavezzi.

Angielski futbol jest w wyraźnym odwrocie. W latach 2007-09 do półfinałów LM dochodziły po trzy drużyny z tego kraju. Wiele wskazuje na to, że w obecnym sezonie żadnej nie będzie już w ćwierćfinale. Obie ekipy z Manchesteru (United i City) odpadły w fazie grupowej, a Arsenal Londyn w pierwszym meczu 1/8 finału z AC Milan przegrał na wyjeździe aż 0:4.

Niespodzianką zakończyło się drugie wtorkowe spotkanie CSKA Moskwa - Real Madryt. Choć goście w mroźnej stolicy Rosji mieli wyraźną przewagę, to spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

>>>CSKA Moskwa - Real Madryt 1:1. Zobacz gole

Prowadzenie "Królewskim" w 28. minucie dał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Piłkarze Jose Mourinho dłużej utrzymywali się przy piłce, ale korzystne okazje do zdobycia bramki marnowali. W końcówce oddali inicjatywę rywalom i to się na nich zemściło. W doliczonym czasie gry z bliskiej odległości Ikera Casillasa pokonał Pontus Wernbloom.