Po regulaminowym czasie i dogrywce w finale w Monachium było 1:1. W serii "jedenastek" w zespole Chelsea pomylił się tylko Juan Mata, a w Bayernie - Ivica Olic i Bastian Schweinsteiger.

Nie zmrużyłem w nocy oka. Ciągle nie mogę uwierzyć, że przegraliśmy - napisał Mueller na Facebooku.

Akurat on był najmniej winny porażki Bawarczyków. W 83. minucie zdobył gola strzałem głową na 1:0, a kilkadziesiąt sekund później został zdjęty przez trenera z boiska.

W końcówce spotkania Chelsea wyrównała po trafieniu Didiera Drogby. Z kolei na początku dogrywki rzutu karnego dla Bayernu nie wykorzystał Arjen Robben.

Jest bardzo gorzko. Piłka nożna może być okrutna - dodał Mueller.

Jego zespół nie zdobył w minionym sezonie żadnego trofeum. W Bundeslidze zajął drugie miejsce, przegrał również w finale Pucharu Niemiec (2:5 z mistrzem kraju Borussią Dortmund).