Katalończycy bez Messiego przypominali dzieci we mgle. Niby atakowali, ale niewiele z tego wynikało. Goście dobrze się bronili i groźnie kontrowali. I właśnie jedna z takich szybkich akcji dała im prowadzenie. W 50. minucie Zlatan Ibrahimovic idealnie podał w tempo do wbiegającego Javiera Pastore i Argentyńczyk wyszedł sam na sam Victorem Valdesem. Okazji nie zmarnował i dni objęli prowadzenie 1:0. Taki wynik (wobec remisu 2:2 w pierwszym meczu) dawał PSG awans.

Po stracie gola z ławki rezerwowych podniósł się Messi i zaczął rozgrzewkę. Na boisku pojawił się w 63. minucie, a 8 minut później od niego rozpoczęła się akcja po której Pedro doprowadził do remisu. Więcej bramek już nie było i szósty raz z rzędu w półfinale Ligi Mistrzów zagra Barcelona.

>>>Barcelona - PSG 1:1. Zobacz gole

W drugim środowym meczu Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Juventus Turyn 2:0. Takim samym wynikiem padł przed tygodniem na stadionie Bawarczyków.

>>>Juventus - Bayern 0:2. Zobacz gole