W hiszpańskim pojedynku Atletico od samego początku zdecydowanie ruszyło na Barcelonę. W efekcie już w 5. minucie spotkania gospodarze strzelili gola. Kilka minut później mogło być już po meczu. Jednak Katalończycy mieli furę szczęścia. Przed stratą kolejnych bramek najpierw uratował ich słupek, a potem poprzeczka.

Świetnie grający piłkarze Atletico tego dnia nie pozwalali na zbyt wiele graczom Barcelony. Goście mieli swoje szanse, ale zarówno Lionel Messi jak i Neymar nie potrafili umieścić piłki w siatce. Porażka w Madrycie 0:1 i remis 1:1 w pierwszym meczu oznacza dla Katalończyków koniec przygody z tą edycją Ligi Mistrzów.

>>>Atletico - Barcelona 1:0. Zobacz wideo

W drugim środowym spotkaniu Bayern Monachium pokonał Manchester United 3:1 i dzięki temu awansował do kolejnej rundy.

>>>Bayern - Man Utd 3:1. Zobacz gole