Komentatorzy lepiej ocenili drużynę trenera Diego Simeone. Ich zdaniem, mecz "Królewskich: powinien zakończyć się remisem, bo - jak twierdzą - sędzia pomylił się dyktując drugi rzut karny dla Madrytu.

Reklama

Tegoroczny sezon Champions League rozpoczął się dla Atletico od porażki z Olympiakosem. Dlatego dla trenera Simeone wygranie starcia z Juventusem było podwójnie ważne - chciał zdobyć pierwsze trzy punkty, a do tego zwyciężyć na własnym boisku. Jak niedawno wyjawił, podczas fazy grupowej chce aby jego drużyna wygrała wszystkie mecze na stadionie Vicente Calderon.

Pokonanie Włochów nie przyszło łatwo. Zwycięskiego gola, w 73 minucie zdobył Arda Turan, turecki zawodnik. „Turan powalił skałę” - okrzyknął po zakończeniu meczu dziennik sportowy Marca.

Mniej entuzjastycznie wypowiadają się komentatorzy na temat meczu Realu. „Benzema ocalił przed wstydem” - czytamy w "El Mundo". Francuski napastnik jest autorem drugiego gola. Bramka padła w 76 minucie, przez prawie godzinę obie drużyny remisowały, a wcześniej, przez 20 minut prowadzili Bułgarzy. „Niewiele brakowało a aktualny zwycięzca Ligi Mistrzów potknąłby się na Łudogorcu” - czytamy w "Marce". Jednak komentujący nie zapominają, że ze wszystkich czterech hiszpańskich drużyn grających w Champions League, tylko królewscy wygrali oba dotychczasowe mecze.