Wcześniej w tym sezonie wygrała także ligę i zdobyła Puchar Hiszpanii. Zdaniem hiszpańskich mediów kataloński klub przeszedł do legendy. "Barca osiągnęła perfekcję" - okrzyknęło barcelońskie „Mundo Deportivo”. "Od zwycięstwa w Berlinie klub ostatecznie pozbył się kompleksów. Zdobycie czterech pucharów Ligi Mistrzów w ciągu 10 lat jest wielkim, ogromnym sukcesem" - przypomina autor artykułu. Komentatorzy madryckiej „Marki” oświadczyli, że FC Barcelona stoi już na historycznym podium Champions League. Nie tylko dwa razy zdobyła po trzy korony, ale ma tyle samo pucharów co Liverpool i Bayern Monachium.

Reklama

Ten sezon był dla Barcelony wyjątkowy. Na 60 rozegranych meczów przegrała tylko 4 a 6 zremisowała. Tak dobrych wyników nie miał nawet Josep Guardiola w 2009 roku, kiedy drużyna po raz pierwszy zdobyła trzy trofea.Mimo tych rezultatów, Luis Enrique nie podjął jeszcze decyzji, czy zostanie w klubie. Podobnie jak Dani Alves. Po raz ostatni w barwach Barcelony zagrał kapitan - Xavi Hernandez.

Dzisiaj oficjalnie piłkarze rozpoczęli wakacje. Zanim jednak wyjadą na odpoczynek, po południu objadą odkrytym autobusem miasto. Uroczystość zakończy się na stadionie Camp Nou, który zostanie otwarty dla kibiców.