Hazard, młodszy brat Edena, słynnego piłkarza Realu Madryt, nie wystąpi m.in. w środowym meczu BVB w Lidze Mistrzów na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona.

Reklama

Klub z Dortmundu oświadczył, że 28-letni Belg nie miał kontaktu z kolegami z drużyny ani w poniedziałek, ani dzień wcześniej. Jako jedyny przebywa obecnie w izolacji. Również w poniedziałek Wolfsburg poinformował, iż pozytywny wynik testu uzyskał bramkarz Casteels. Jego drużynę czeka we wtorek wyjazdowy mecz LM z Sevillą.

Niemieckie kluby nie podały, aby ktokolwiek inny musiał izolować się jako osoba mająca kontakt z Hazardem lub Casteelsem.

Wszyscy członkowie pierwszej drużyny Borussii Dortmund i zespołu do 23 lat, a także ich personel pomocniczy, są w 100 procentach zaszczepieni lub wyzdrowieli. Dalsze środki związane z kwarantanną nie są z tego punktu widzenia konieczne - oświadczył klub z Dortmundu.

Reklama

Zarażenia na zgrupowaniu kadry

Hazard i Casteels przebywali w poprzednim tygodniu na zgrupowaniu reprezentacji swojego kraju.

Trzy dni temu poinformowano, że pozytywny wynik testu na COVID-19 miał Kevin De Bruyne z Manchesteru City, również uczestniczący w zgrupowaniu kadry Belgii. Jeden z najlepszych pomocników na świecie musiał poddać się 10-dniowej izolacji. Piłkarze City w środowym szlagierze LM podejmą Paris Saint-Germain.