Dziennik Gazeta Prawana logo

Zieliński strzelił gola w Lidze Mistrzów. Napoli w ćwierćfinale [WIDEO]

15 marca 2023, 22:59
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Piotr Zieliński strzela gola z rzutu karnego
Piotr Zieliński strzela gola z rzutu karnego/PAP/EPA
Napoli wygrało u siebie z Eintrachtem Frankfurt 3:0 (1:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowało do ćwierćfinału. W pierwszym meczu włoska drużyna zwyciężyła 2:0.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Victor Osimhen. Pierwszy raz na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie pierwszej połowy. 

Napastnik Napoli drugi raz do siatki rywali trafił 53. minucie spotkania. 

Wynik meczu ustalił Zieliński. Polak strzelił gola z rzutu karnego w 64. minucie. To jego czwarta bramka w tych rozgrywkach w trwającym sezonie.

28-letni pomocnik reprezentacji Polski, który sam "jedenastkę" wywalczył, wcześniej trafił do siatki w fazie grupowej: dwukrotnie w 1. kolejce z Liverpoolem i raz w 3. serii spotkań z Ajaxem Amsterdam. Z kolei w 2. nie wykorzystał rzutu karnego w starciu z Rangers FC.

 

Napoli - Eintracht Frankfurt 3:0 (1:0)
Bramki: Victor Osimhen (45+2, 53), Piotr Zieliński (64-karny)
Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)
Pierwszy mecz: - 2:0
Awans: Napoli

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraMundial 2026. Rezerwowy bohaterem Hiszpanii. Ronaldo pożegnał się z mistrzostwami świata »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj