Według informacji podanych przez policję, mężczyzna został kilkakrotnie dźgnięty nożem późnym wieczorem w poniedziałek, gdy doszło do walk między kibicami obu klubów pod stadionem AEK w Nea Filadelfia.

Od 100 do 120 fanów Dinama miało się pojawić w pobliżu obiektu, gdzie wcześniej zgromadzili się kibice AEK. Zamieszki wybuchły ponad godzinę po zakończeniu sesji treningowej drużyny gości, która opuściła stadion. Kibice z obu stron rzucali flarami, prowizorycznymi materiałami wybuchowymi i kamieniami - podała policja.

Reklama

Trzech greckich i pięciu chorwackich fanów również zostało rannych i przebywa w szpitali, a 98 osób zostało zatrzymanych za udział w zamieszkach.

Mecz eliminacyjny Ligi Mistrzów pomiędzy AEK a Dinamo rozpocznie się we wtorek o godz. 20.45.

Grecka piłka nożna od dawna zmaga się z aktami przemocy, a władze wielokrotnie obiecywały zaprowadzenie porządku w środowisku. Wciąż często dochodzi jednak do bójek między kibicami przed lub po spotkaniach, pomimo grożących za to wysokich kar.

[AKTUALIZACJA]

UEFA podjęła decyzję o przełożeniu meczu eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów między AEK Ateny a Dinamo Zagrzeb, który miał się odbyć we wtorek, po tym, jak w wyniku poniedziałkowych zamieszek z udziałem kibiców obu zespołów zmarł grecki fan - poinformował chorwacki klub.