Milan 11. w sezonie zwycięstwo odniósł pokonując na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:0. Pierwszego gola w 22. minucie zdobył z kontrowersyjnego rzutu karnego Zlatan Ibrahimovic, a wcześniej sędzia dopatrzył się faulu na Brazylijczyku Alexandre Pato, który przewrócił się jako jeden z kilku przepychających się w polu karnym piłkarzy.

To 12. w sezonie trafienie Szweda, który w klasyfikacji najskuteczniejszych zrównał się z Antonio Di Natale z Udinese i Argentyńczykiem Germanem Denisem z Atalanty. Już po raz szósty w tym sezonie podszedł do rzutu karnego i jeszcze się nie pomylił.

Pierwszy mecz po przerwie świąteczno-noworocznej zawsze niesie niepewność. Tym bardzie cieszy zwycięstwo. Poza tym przeciwnik wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Gra była wyrównana, ale jednak wygrał lepszy - ocenił Ibrahimovic.

Denis był bliski powiększenia dorobku w drugiej połowie spotkania z Milanem, ale trafił w słupek. Chwilę po tej sytuacji wynik meczu ustalił urodzony w Berlinie reprezentant Ghany Kevin-Prince Boateng.

Juventus wyjazdową wygraną z zamykającym tabelę Lecce zawdzięcza celnej główce rezerwowego Alessandro Matriego w 27. minucie.

Trzecie w tabeli Udinese nie miało kłopotów z pokonaniem kończącej mecz w dziesiątkę Ceseny. Pierwszego gola zdobył dla gospodarzy Di Natale po niespełna minucie gry. W końcówce z kolei ustalił wynik na 4:2.

Dziewięć z jedenastu ostatnich spotkań wygrał Inter i choć na początku sezonu zajmował odległe pozycje, teraz jest już piąty. W sobotę pokonał Parmę 5:0. Dwa gole zdobył Argentyńczyk Diego Milito.

Za tydzień hit Serie - derby Mediolanu. Każdy wie, jaki to mecz, jakie są emocje - podkreślił Ibrahimovic, który ma za sobą również występy w Interze.

Artur Boruc w bramce Fiorentiny zachował czyste konto w wyjazdowym meczu z Novarą. Gospodarze nie zagrozili zbyt często polskiemu bramkarzowi. "Viola" wygrała 3:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Czarnogórzanin Stevan Jovetic i zajmuje 10. pozycję.