Dziennikarze, nawet ci z Madrytu, nie szczędzą krytycznych słów pod adresem piłkarza Realu.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=2lih_1KF1w0

Zachowanie reprezentanta Portugalii było haniebne i niedopuszczalne - napisała "Marca". Z kolei "As" dodaje: Pepe zasłużył na potępienie, powinien zostać ukarany.

W środowy wieczór Portugalczyk kilka razy zwrócił na siebie uwagę (m.in. aktorskie zachowanie po starciach z piłkarzami Barcelony), ale do najgłośniejszego zdarzenia doszło w 68. minucie. Wówczas zawodnik Realu nadepnął na rękę leżącego na murawie Messiego, co uszło uwadze sędziego.

Co gorsza, w przypadku Pepe chodzi o recydywę - podkreśliła "Marca", przypominając incydent z końcówki sezonu 2008/2009, gdy Portugalczyk kopnął leżącego na trawie piłkarza Getafe Francisco Casquero. Wówczas został zdyskwalifikowany na dziesięć meczów.

Reklama

Teraz przypadek z Casquero nie może być postrzegany jako odosobniony, ale jako smutna rzeczywistość piłkarza, którego nadpobudliwe zachowanie wykracza poza przyjęte normy - dodała "Marca"

Trener Realu Jose Mourinho przyznał, że jeśli zachowanie Pepe było zamierzone, piłkarz jego drużyny powinien zostać ukarany.

W ćwierćfinale Pucharu Króla (Pucharu Hiszpanii) Real prowadził do przerwy po golu Cristiano Ronaldo, ale w drugiej połowie zwycięstwo gościom zapewnili Carles Puyol i Eric Abidal. Rewanż 25 stycznia w Barcelonie.