Pepe nie zostanie ukarany przez Hiszpańską Federację Piłki Nożnej za nadepnięcie na rękę zawodnika Barcelony Lionela Messiego w drugiej połowie meczu 1/4 finału Pucharu Króla z Barceloną (1:2).

Dzięki temu 28-letni reprezentant Portugalii może wystąpić w rewanżowym spotkaniu w środę na Nou Camp.

Zachowanie Pepe było szeroko komentowane w mediach. W piątek trener "Królewskich" Jose Mourinho stanął w obronie swojego zawodnika, tłumacząc, że jego zachowanie nie było zamierzone, a piłkarz podszedł później do Messiego i przeproił.

Incydent w meczu Barceloną nie jest pierwszym tego typu zachowaniem Pepe. W końcówce sezonu 2008/2009 Portugalczyk kopnął leżącego na trawie piłkarza Getafe Francisco Casquero. Wówczas został zdyskwalifikowany na dziesięć meczów.

W ćwierćfinale Pucharu Króla (Pucharu Hiszpanii) Real prowadził do przerwy po golu Cristiano Ronaldo, ale w drugiej połowie zwycięstwo gościom zapewnili Carles Puyol i Eric Abidal. Rewanż 25 stycznia w Barcelonie.