20-letni Borysiuk od samego początku spotkania wykazywał się aktywnością. Pierwszego poważnego faulu dopuścił się w 35. minucie, kiedy wszedł w nogi Chorwata Mato Jajalo, uniemożliwiając mu kontrę. Dostał za to pierwszą żółtą kartkę.

Pięć minut później w środkowej części boiska Borysiuk zaatakował Sławomira Peszkę, a sędzie po raz drugi pokazał mu żółty kartonik.

W 78. minucie na murawie pojawił się Jakub Świerczok, który w ataku Kaiserslautern zastąpił Nicolaia Joergensena.

Jedyną bramkę w tym meczu zdobył głową w 72. minucie Albańczyk Odise Roshi.

Liderem tabeli jest Borussia Dortmund Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Obrońcy tytułu pokonali w piątek Nuernberg 2:0 i dzięki słabszym występom pozostałych drużyn mają dwa punkty przewagi nad Bayernem Monachium i Schalke Gelsenkirchen.

Oba zespoły zremisowały swoje sobotnie mecze 1:1. Bawarczycy nie potrafili wygrać na wyjeździe z Hamburgerem SV, a ekipa z Gelsenkirchen przed własną publicznością zmierzyła się z FSV Mainz.