Zespół z Florencji już w drugiej minucie objął prowadzenie po strzale głową Stevana Jovetica. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 71. minucie, gdy Argentyńczyk Fernando Gago uderzył z dystansu, a lot piłki zmienił jeszcze Francesco Totti. W tej sytuacji Boruc był bezradny, ale 10 minut później skutecznie obronił strzał z dystansu Włocha. W drugiej minucie doliczonego czasu gry zwycięską bramkę dla Fiorentiny zdobył Andrea Lazzari.

>>>Roma - Fiorentina 1:2. Zobacz gole

Do sporej niespodzianki doszło w Novarze, gdzie miejscowy zespół pokonał trzecie w tabeli Lazio 2:1. Stołeczny zespół miał pewnie wygrać, dzięki czemu przybliżyłby się do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów. Gospodarze dzięki zwycięstwu zachowali szanse na utrzymanie w ekstraklasie.

Udanie do składu Interu Mediolan wrócił po kontuzji Wesley Sneijder, bo poprowadził swój zespół do wyjazdowego zwycięstwa nad Udinese 3:1. Holender zdobył dwie bramki, a trzecią dołożył Ricardo Alvarez. Honorowego gola dla gospodarzy uzyskał Brazylijczyk Danilo.

Z kolei Napoli pokonało na wyjeździe Lecce 2:0 po bramkach Marka Hamsika i Edinsona Cavaniego. Dla tego drugiego był to 100. gol w lidze włoskiej. Urugwajski napastnik zdobył 63 bramki w barwach Napoli i 37 dla Palermo.

Na prowadzeniu umocnił się Juventus Turyn. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Ceseną 1:0 ma już 74 punkty. O trzy mniej zgromadził AC Milan, który także 1:0 pokonał na San Siro Genoę. Cesena po tej porażce starciła szansę na utrzymanie się w Serie A.