Zamieszanie dotyczy ilości gwiazdek na koszulkach piłkarzy Juventusu. W lidze włoskiej za każde dziesięć zdobytych tytułów mistrzowskich przysługuje prawo do noszenia jednej gwiazdki. Juventus do tej pory grał z dwiema gwiazdkami. Ubiegły sezon zakończył na pierwszym miejscu. Gdyby nie odebrane dwa tytuły, byłby to trzydziesty triumf "Starej Damy" w Serie A.

Reklama

Władze Juventusu nie uznają odebrania im dwóch tytułów mistrzowskich i najchętniej umieściłyby trzy gwiazdki na koszulce, na co nie zgadza się Włoska Federacja Piłkarska (FIGC). W związku z tym Juventus zrezygnował z zamieszczania gwiazdek na koszulkach meczowych. Pojawi się za to umieszczony pod herbem napis 30 sul campo, który oznacza 30 na boisku.

Gwiazdek nie zabraknie za to na koszulkach przeznaczonych do sprzedaży. Dodatkowo kibice sami będą mieli wybór i będą mogli nabyć koszulkę z dwiema lub trzema gwiazdkami.

Cała sytuacji wywołała wielkie zamieszanie na Półwyspie Apenińskim. Na przykład trener AC Milan Massimiliano Allegri zaproponował, aby Juventus uwzględnił również wygraną w Serie B i liczył sobie 31 tytułów mistrzowskich...