Obie bramki na Alianz Arena strzelił Francuz Franck Ribery. Najpierw w 19. minucie minął obrońcę w polu karnym i z ostrego kąta posłał piłkę między nogami interweniującego bramkarza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Trzy minuty po zmianie stron piłka dośrodkowana z prawego skrzydła trafiła pod nogi wbiegającego w pole karne Toniego Kroosa, który jednak fatalnie skiksował, ale zdołał odegrać do Francuza, który ustalił wynik na 2:0.

Zajmujące przed tą kolejką czwarte miejsce Schalke 04 Gelsenkirchen łatwo poradziło sobie na swoim stadionie z Wolfsburgiem 3:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Huuba Stevensa wyprzedzili w tabeli mistrza Niemiec - Borussię Dortmund, która swoje spotkanie rozegra w niedzielę. Bramki dla Schalke zdobyli Peruwiańczyk Jefferson Farfan (33. minuta), Holender Ibrahim Afellay (46.) i Roman Neustadter (58.).

Eugen Polanski rozpoczął spotkanie z Fortuną Duesseldorf w wyjściowej jedenastce drużyny FSV Mainz. Polak nie wrócił jednak na murawę po przerwie - zmienił go Niemiec Yunus Malli. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0 po bramce Macedończyka Nikolce Noveskiego w 85. minucie. Beniaminek z Duesseldorfu doznał pierwszej porażki w sezonie.

Dobrą passę przedłużył Hamburger SV, który na wyjeździe pokonał Greuther Fuerth 1:0. W czterech ostatnich meczach podopieczni trenera Thorstena Finka zdobyli 10 punktów, choć sezon rozpoczęli od trzech porażek. Strzelcem jedynego gola w spotkaniu z zepchniętą na ostatnie miejsce w tabeli drużyną beniaminka był Koreańczyk Heung-Min Son.

Z kolei SC Freiburg wygrał z FC Nuernberg 3:0, choć w regulaminowym czasie gry było tylko 1:0 po bramce pochodzącego z Kongo Cedrica Makiadiego. W 92. minucie z karnego na 2:0 podwyższył Daniel Caligiuri, a na listę strzelców przed ostatnim gwizdkiem zdążył wpisać się jeszcze Marco Terrazzino.

W niedzielę o 15.30 wicelider Eintracht Frankfurt w Moenchengladbach zmierzy się z Borussią, a dwie godziny później swoje mecze rozpoczną dwie inne pary: Stuttgart z Bayernem Leverkusen i Hannover 96 z Borussią Dortmund. Zwłaszcza ten drugi pojedynek jest ciekawy dla polskich kibiców, bowiem w ekipie mistrza kraju występuje trzech reprezentantów kraju (Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek), natomiast w drużynie gospodarzy na boisku może pojawić się Artur Sobiech. Cała czwórka została powołana przez selekcjonera Waldemara Fornalika na październikowe mecze z RPA i Anglią.