Lewandowski, który w sobotę zdobył dwie bramki, został oceniony na "2" (noty 1-6, im niższa tym lepsza). Napastnik reprezentacji Polski strzelił swojego szóstego i siódmego gola w sezonie. Identyczną notę otrzymał Błaszczykowski, a Piszczka oceniono na "2,5".

Mimo wysokich not tym razem Polaków zabrakło w jedenastce kolejki prestiżowego piłkarskiego magazynu. Jedynym zawodnikiem Borussii, który znalazł się w tym zestawieniu, jest Mario Goetze (1,5).

W obecnym sezonie Lewandowski był już dwukrotnie w jedenastce "Kickera", m.in. tydzień temu po zdobyciu dwóch goli w meczu z Augsburgiem (3:1).

Znacznie niższą notę w 12. kolejce otrzymał Artur Sobiech, który wszedł na boisko w 59. minucie meczu Hannoveru z Freiburgiem (1:2). Napastnika gospodarzy oceniono zaledwie na "5". Z kolei Eugen Polanski (FSV Mainz) za występ do 73. minuty w przegranym 0:1 spotkaniu z Hamburgerem SV otrzymał 3,5.