Błaszczykowski trafił do siatki rywali w 18. minucie, podwyższając na 2:0. Wcześniej gola dla broniącej trofeum Borussii zdobył Mario Goetze, który skompletował w tym meczu hat-tricka. Kolejne strzelił w 40. i 85. minucie. W międzyczasie trafienie dla zespołu z Hanoweru zanotował Mame Biram Diouf. Lewandowski w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił wynik. Wcześniej popisał się także asystą przy trzeciej bramce Goetzego.

>>>Borussia - Hannover 5:1. Zobacz gole

Błaszczykowski grał do 85. minuty, kiedy to zmienił go Chorwat Ivan Perisic. Cały mecz rozegrali natomiast Lewandowski i Łukasz Piszczek. W ekipie rywala w 67. minucie na boisku pojawił się inny reprezentant Polski Artur Sobiech.

Awans do ćwierćfinału uzyskały w środę także VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart oraz drugoligowy VfL Bochum. Zespół z Wolfsburga, po bramkach Christiana Traescha i Holendra Basa Dosta, pokonał u siebie Bayer Leverkusen 2:1. W barwach pokonanych po raz drugi z rzędu całe spotkanie rozegrał Sebastian Boenisch. Obrońca reprezentacji Polski zanotował 90 minut także w ligowym starciu z Hamburgerem SV (3:0) w niedzielę. W ekipie z Leverkusen zabrakło natomiast innego piłkarza kadry biało-czerwonych 18-letniego Arkadiusza Milika, który przed dwoma dniami związał się z nią do końca czerwca 2018 roku.

VfB Stuttgart z kolei wygrał przed własną publicznością 2:1 z drugoligowym FC Koeln Adama Matuszczyka i Kacpra Przybyłko. Pierwszy z Polaków grał do 88. minuty, drugi pojawił się na murawie w 65.

VfL Bochum miejsce w ćwierćfinale zapewniła wygrana 3:0 z innym drugoligowcem TSV 1860 Monachium. Od 55. minuty w barwach pokonanego zespołu grał polski obrońca Grzegorz Wojtkowiak.

We wtorek awans uzyskały m.in. FSV Mainz Eugena Polanskiego oraz lider ekstraklasy Bayern Monachium. Ci pierwsi pokonali w Gelsenkirchen Schalke 04 2:1. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie. Bayern wygrał natomiast z Augsburgiem 2:0.