„Święci” przegrali na własnym boisku z Chelsea Londyn 1:5.

>>>Southampton - Chelsea 1:5. Zobacz gole

Znacznie lepsze nastroje ma drugi z polskich bramkarzy, Tomasz Kuszczak. Występujący w pierwszoligowym Brighton Kuszczak tym razem usiadł na ławce rezerwowych - grający za niego Duńczyk Casper Ankergren zachował w konfrontacji z Newcastle United czyste konto, dzięki sensacyjnemu zwycięstwu 2:0 piłkarze „The Seagulls” awansowali do IV rundy rozgrywek.

W sobotę na angielskich boiskach pokazali się jeszcze dwaj polscy piłkarze. Radosław Majewski zagrał 66 minut w barwach Nottingham Forest, ale powodów do satysfakcji mieć nie będzie, gospodarze przegrali nieoczekiwanie 2:3 z drugoligowym Oldham Athletic. Tomasz Cywka wszedł jako rezerwowy na ostatnie dwadzieścia minut meczu Barnsley z Burnley, gospodarze wygrali 1:0 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Anglii.