Milan, który nie od dziś usiłuje z trzeciego miejsca wyjść na drugą pozycję zajmowaną przez Napoli, zrobi to chyba innym razem. Gospodarze - nie grający najlepiej, o czym świadczy fakt, że jedyną bramkę zdobyli z rzutu karnego wykonanego przez Chilijczyka Vidala w 12. minucie drugiej połowy - skutecznie opierali się gościom, którzy do wczoraj nie przegrali od czterech miesięcy.

>>>Juventus - AC Milan 1:0. Zobacz wideo

Teraz już tylko dwóch zwycięstw brakuje do tego, aby Juventus miał pewność zdobycia kolejnego tytułu. Milan natomiast będzie dalej walczyć z Napoli o drugiej miejsce. Z niemałym wysiłkiem neapolitańczycy umocnili się na nim w niedzielę, wygrywając z Cagliari 3:2. Udało im się to dosłownie w ostatniej minucie, zanosiło się na to, że mecz zakończy się remisem 2:2. Zwycięstwa odniosły tez Fiorentina, która wygrała u siebie z Torino 4:3 oraz Inter, który pokonał Parmę 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się w sobotę mecz Udinese z Lazio. Roma tymczasem zremisowała 1:1 z ostatnią w tabeli Pescarą.