Agent piłkarza zdradził, że jego klient nie podpisał jeszcze żadnej umowy. Nie podpisaliśmy jeszcze umowy, bo najpierw kluby muszą dojść do porozumienia. Rozmowy są prowadzone. To jest sprawa tygodnia, dwóch, może trzech. Spekulacje, które od dawna się pojawiają, sugerują jedno. Nie będę udawał, że będzie inaczej. Robert chce odejść i na pewno będzie grał w Bayernie. To są trudne rozmowy, ale myślę, że Borussia dotrzyma słowa - ujawnił w TVN24 Cezary Kucharski.

Reklama

Menadżer Lewandowskiego podkreśla, że decyzja o zmianie klubu nie jest podyktowana chęcią zarabiania większych pieniędzy. To nie jest kwestia zarobków. Robert świetnie czuje się w tym klubie. Od początku deklarowaliśmy, że jeśli będzie możliwość gry w innym klubie, to chcielibyśmy z tego skorzystać. To jest filozofia życia, mówiliśmy o tym trzy lata temu, a przez ten czas dużo o tym mówiliśmy i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Robert jest ciekawy życia, innych ludzi, nowych inspiracji, nowego trenera - zaznacza Kucharski.

Lewandowski ma wciąż ważny kontrakt z Borussią Dortmund, obowiązujący do 30 czerwca 2014 roku. W klubie z Dortmundu Polak gra od lipca 2010 roku.