Piłkarze Elche przegrywali 0:1 od 51. minuty po golu Cristiano Ronaldo. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Richmond Boakye. I wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie.

>>>Elche - Real 1:2. Zobacz gole

Wtedy jednak do akcji wkroczył Cesar Muniz Fernandez, który postanowił pomóc Realowi w zwycięstwie. Mecz został przedłużony o trzy minuty. Jednak Po ich upływie piłkarze nadal grali. W 95. minucie po rzucie rożnym polu karnym Elche Pepe złapał za rękę Carlosa Sancheza i pociągnął go na murawę. Arbiter przerwał grę, ale zamiast podyktować rzut wolny dla gospodarzy, to odgwizdał "jedenastkę" dla Realu, którą na zwycięskiego gola zamienił Cristiano Ronaldo.

W innych środowych meczach 6. kolejki Primera Division Sevilla pokonała Rayo Vallecano 4:1 a Granada uległa Valencii 0:1.