Polski napastnik podwyższył wynik na 3:0 wykorzystując rzut karny w 47. minucie, wcześniej dwukrotnie trafił Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Wynik spotkania ustalił serbski pomocnik Miloś Jojić.

Robert Lewandowski grał przez 81 minut, w końcówce meczu zastąpił go Julian Schieber. Całe spotkanie rozegrał w barwach Borussii Łukasz Piszczek.

>>>Borussia - Eintracht 4:0. Zobacz gole

Swoją premierową bramkę w niemieckiej ekstraklasie strzelił Ludovic Obraniak - gol polskiego pomocnika (strzelony z rzutu wolnego) dał Werderowi Brema remis (1:1) z Borussią Moenchengladbach.

Werder - B. Moenchengladbach 1:1. Zobacz gole

Liderem tabeli Bundesligi pozostaje Bayern Monachium, mistrzowie wygrali w sobotę 4:0 z Freiburgiem. Bramki w tym meczu strzelali Dante, Xherdan Shaqiri (dwie) i Claudio Pizarro.