Dzięki zwycięstwu Bayer zmniejszył stratę do wicelidera, VfL Wolfsburg zremisował bowiem z Hannoverem 96 2:2 (2:0). Remisem zakończył się także mecz Borussii Dortmund. BVB podzieliła się punktami z TSG Hoffenheim, remisując 1:1 (1:1). Jakub Błaszczykowski grał do 41. minuty. Polak musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą z powodu urazu.

W innych sobotnich meczach Bundesligi Schalke 04 pokonało VfB Stuttgart 3:2 (1:1), drużyna Werderu Brema wygrała z Eintrachtem Frankfurt 1:0 (0:0), FC Augsburg zremisował z FC Koeln 0:0, a SC Freiburg przegrał z 1:2 (1:0) z Padeborn.

Lider tabeli Bayern Monachium na trzy kolejki przed końcem sezonu ma 14-punktową przewagę nad VfL Wolfsburg. Cztery punkty do wicelidera traci Bayer Leverkusen.