Poprzedni rekord - 929 minut - należał do gracza AC Milan Sebastiano Rossiego, który nie dał sobie wbić gola między 12 grudnia 1993 a 27 lutego 1994 roku.

>>>Torino - Juventus 1:4. Zobacz gole

To osiągnięcie zostało poprawione w czwartej minucie spotkania w Turynie, gdy wciąż było 0:0. Jednak w 48. z rzutu karnego dla gospodarzy trafił Andrea Belotti, zatrzymując licznik Buffona na 973 minutach. W składzie Torino cały mecz rozegrał Kamil Glik, który zobaczył żółtą kartkę.

Juventus zwyciężył dzięki bramkom Francuza Paula Pogby z rzutu wolnego (33. minuta), Niemca Samiego Khediry (42.), a także dwóm trafieniom Hiszpana Alvaro Moraty (63. i 76.). Khedira nie dokończył spotkania, ponieważ w 87. minucie został ukarany czerwoną kartką.

To czwarta z rzędu ligowa wygrana obrońcy tytułu, a 19 w ostatnich 20 kolejkach. "Stara Dama" jest liderem tabeli z 70 punktami. O sześć mniej ma Napoli, które o godz. 18 podejmie Genoę.

W innym niedzielnym meczu zamykająca tabelę Hellas Werona, w składzie z Pawłem Wszołkiem, który rozegrał cały mecz, przegrała u siebie z przedostatnim zespołem Carpi 1:2. Rezerwowym gospodarzy był Dominik Furman.

Fiorentina Jakuba Błaszczykowskiego zremisowała na wyjeździe bezbramkowo z Frosinone. Polak oglądał mecz z ławki rezerwowych.

W sobotę AS Roma, w bramce z Wojciechem Szczęsnym, zremisowała z Interem Mediolan 1:1, a Empoli Piotra Zielińskiego (do 63. minuty) i Łukasza Skorupskiego (90 minut) podzieliło się punktami z Palermo 0:0. Na ławce rezerwowych gości siedział Thiago Cionek.