Przedstawiciele chińskiego partnera otrzymali komplet dokumentów, po ich analizie potwierdzili poważne zainteresowanie akcjami klubu - powiedział Berlusconi, który w jednej z klinik w Mediolanie poddał się zabiegowi kardiochirurgicznemu.

Reklama

Były premier potwierdził, że aktualna oferta dotyczy sprzedaży 80 procent akcji chińskiemu konsorcjum. Pozostałe 20 procent ma być wystawione na sprzedaż najpóźniej za dwa lata.

Obecnym właścicielem AC Milan jest rodzina spółka holdingowa Berlusconich - Fininvest. Klub, który w ubiegłym roku zanotował stratę dochodzącą do 95 mln euro, w sumie jest zadłużony na kwotę dwa razy wyższą. Według nieoficjalnych informacji wartość transakcji ma wynieść 700-750 milionów euro, z czego prawie 200 mln zostanie przeznaczone na spłatę zadłużenia.

To już druga próba sprzedania akcji AC Milan. W ubiegłym roku ofertę złożył chiński biznesmen Bee Taechaubol, ale Berlusconi w ostatniej chwili się wycofał. Teraz - jak spekulują włoskie media - jest bardziej skłonny do sprzedaży ze względu na pogarszający się stan zdrowia. 79-letni były polityk ma poważne problemy kardiologiczne.

Chiński kapitał już wszedł na włoski rynek piłkarski. Na początku czerwca chińskie konsorcjum elektroniczne Suning Commerce Group Co Ltd. przejęło lokalnego rywala Milanu - Inter Mediolan. Za 68,55 proc. udziałów zapłaciło 270 mln euro.