21-letni piłkarz w czwartek przeszedł testy medyczne w klubie z Genui. W piątek oficjalnie został zawodnikiem włoskiej drużyny.

Reklama

Jesteśmy dumni z tego, że nasz wychowanek znalazł uznanie w oczach szefów wielu zachodnich klubów. Karol jest profesjonalistą w każdym calu, świetnie zdaje sobie sprawę z tego na jakim etapie kariery jest w tej chwili i gdzie chce być za kilka lat. Ufają mu też w Sampdorii oferując tak długi kontrakt - powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W niedalekiej przeszłości w Sampdorii grali inni polscy piłkarze - Paweł Wszołek i Bartosz Salamon.

Serie A rozgrywki zainauguruje 21 sierpnia.

Linetty był bliski odejścia z "Kolejorza" już rok temu. Wówczas poznański klub toczył mocno zaawansowane rozmowy z FC Brugge, ale obie strony nie doszły do porozumienia i piłkarz pozostał w Poznaniu na kolejny sezon.

Piłkarz jest wychowankiem Sokoła Damasławek, ale w wieku 11 lat zaczął trenować w Lechu. W ekstraklasie rozegrał 93 spotkania i strzelił sześć bramek. Z reprezentacją U17 w 2012 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy. W seniorskiej drużynie narodowej wystąpił w 10 meczach, był w kadrze na Euro 2016, ale w Francji nie pojawił się na boisku.

To kolejne osłabienie Lecha, bowiem wcześniej z zespołem pożegnali się m.in. Czarnogórzanin Vladimir Volkov, Hiszpan Sisi, Węgier Gergo Lovrencsics, Marcin Kamiński oraz Gambijczyk, mający także szwedzki paszport, Kebba Ceesay. Bliski odejścia jest także obrońca reprezentacji Węgier Tamas Kadar, a Fin Paulus Arajuuri od stycznia związał się kontaktem z Broendby Kopenhaga.