Zespół Nantes rozpoczął sezon od wyjazdowego zwycięstwa nad Dijon FCO 1:0, a następnie przegrał po 0:1 z Monaco i Girondins Bordeaux. W 20-zespołowej tabeli zajmuje 18. miejsce.

W niedzielę "katem" okazał się Erdinc, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie w pierwszej połowie (18, 45+3) i raz w drugiej (78-karny).

Stępiński rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, ale w 63. minucie opuścił boisko. Zastąpił go Argentyńczyk Emiliano Sala.

W innym niedzielnym meczu Stade Rennes wygrał z Caen 2:0, a gole zdobyli Wesley Said (47) i Sanjin Prcic (90+3).

O godz. 20.45 rozpocznie się ostatnie spotkanie czwartej serii gier Nice - Olympique Marsylia.

W sobotę Kamil Glik strzelił swoją pierwszą bramkę w lidze francuskiej. Zdobył gola dla AS Monaco w wygranym spotkaniu 4:1 z Lille. Reprezentant Polski rozegrał cały mecz, a jego drużyna jest liderem tabeli. Drugie miejsce zajmują Girondins Bordeaux Igora Lewczuka, a trzecie - EA Guingamp.

Z kolei w piątek w barwach Paris Saint-Germain zadebiutował Grzegorz Krychowiak. Piłkarz reprezentacji Polski wbiegł na boisko w Paryżu w 46. minucie ligowego meczu AE Saint-Etienne, zakończonego remisem 1:1.

Krychowiak dotychczas rozegrał 72 spotkania w Ligue 1, ale w barwach Girondins Bordeaux i Stade Reims. Do drużyny ze stolicy Francji trafił w lipcu z FC Sevilla, zmieniając barwy razem z trenerem Unai Emerym.