Drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił dla gospodarzy Youri Tielemans w 81. minucie. Tuż przed przerwą Aleksandar Bjelica został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, dlatego przez całą drugą część spotkania goście grali w osłabieniu.

W takich samych rozmiarach swój mecz wygrało Zulte-Waregem na wyjeździe St. Truiden i z dwoma punktami przewagi nad Anderlechtem prowadzi w tabeli.

Latem dziewięciokrotny reprezentant Polski (zabrakło go na Euro 2016) przeniósł się do Anderlechtu na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów. 25-letni Teodorczyk występował na Ukrainie od 2014 roku. Wcześniej grał m.in. w Polonii Warszawa i Lechu Poznań.

Według mediów pomiędzy ostatnimi meczami reprezentacji Polski z Danią (3:2) i Armenią (2:1) Teodorczyk prowadził na zgrupowaniu niesportowy tryb życia i jego przyszłość w drużynie narodowej stanęła pod znakiem zapytania.