Zespół Leicester poniósł już ósmą porażkę w tym sezonie. W kadrze zespołu mistrza Anglii po raz kolejny nie znaleźli się Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla gospodarzy Marc Pugh w 34. minucie. "Lisy" z dorobkiem 16 punktów zajmują 14. miejsce w tabeli, ale po środowych spotkaniach mogą spaść o kilka pozycji.

Reklama

Niespodziewanej porażki doznali "Kanonierzy", z którymi w środę może zrównać się Liverpool. Wynik spotkania w 20. minucie otworzył będący ostatnio w świetnej formie Alexis Sanchez, który popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego. Bramkarza gospodarzy dodatkowo zmylił rykoszet, bo piłka odbiła się od nóg Ashleya Williamsa.

Tuż przed przerwą gospodarze jednak wyrównali za sprawą uderzenia głową Seamusa Colemana, a cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zwycięską bramkę dla Evertonu strzelił również głową Williams. Gospodarze kończyli jednak spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Phila Jagielki. To była druga ligowa porażka Arsenalu w tym sezonie.