"Czerwone Diabły" zwycięstwo zawdzięczają szwedzkiemu napastnikowi. Ibrahimovic już w piątej minucie wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boisku oraz błąd w kryciu i uderzeniem głową pokonał bramkarza gości.

Jedenaście minut po przerwie popisał się nieprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi. Podbijając piłkę oszukał dwóch rywali i uderzył w kierunku bramki. Piłka odbiła się od jednego z graczy gospodarzy i zmyliła bramkarza.

35-letni Ibrahimovic z dorobkiem 11 goli zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców i o dwa trafienia jest gorszy od prowadzącego Diego Costy z Chelsea Londyn.

W tabeli MU jest szósty (30 pkt), a jego sobotni rywal siódmy - 23 pkt.

Wyjazdowy remis zanotował Leicester City, choć przez ponad godzinę w meczu ze Stoke City grał w osłabieniu. W 28. minucie czerwoną kartką za faul został ukarany Jamie Vardy. Gospodarze do przerwy prowadzili dwoma golami, bo w 39. minucie rzut karny wykorzystał Bojan Krkic, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola strzelił Joe Allen.

"Lisy" zdołały jednak doprowadzić do remisu. W 74. minucie bramkę kontaktową zdobył Leonardo Ulloa, a w 88. minucie wyrównał Daniel Amartey. Mistrzowie Anglii z dorobkiem 17 punktów zajmują 15. miejsce w tabeli, ale w niedzielę może ich wyprzedzić Burnley, które ma taki sam dorobek i gra na wyjeździe z Tottenhamem.

Jedenastej porażki w sezonie doznała drużyna Swansea City. W sobotę uległa na wyjeździe Middlesbrough 0:3. Dwukrotnie Fabiańskiego pokonał Alvaro Negredo - w 18. i 29. minucie z rzutu karnego. W drugiej połowie bramkarz reprezentacji Polski skapitulował po raz trzeci, tym razem gola strzelił Marten de Roon. "Łabędzie" z dorobkiem 12 punktów zajmują 19. miejsce w tabeli.

Kilka godzin wcześniej piłkarze lidera Chelsea Londyn odnieśli jedenaste z rzędu ligowe zwycięstwo. W derbowym meczu 17. kolejki wygrali na stadionie Crystal Palace 1:0, po bramce Diego Costy w 43. minucie.

W tabeli Chelsea ma 43 punkty i o dziewięć wyprzedza Liverpool oraz Arsenal Londyn. "The Reds" zmierzą się w poniedziałek w derbowym spotkaniu z Evertonem (na stadionie rywali), natomiast "Kanonierzy" w szlagierze kolejki zagrają w niedzielę na wyjeździe z czwartym Manchesterem City.