Ronaldinho, były zawodnik Barcelony, który występował w hiszpańskim klubie od 2003 do 2008 roku, będzie m.in. uczestniczyć w wydarzeniach związanych z działalnością charytatywną fundacji powołanej przez klub, która blisko współpracuje z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Reklama

W ramach reprezentowania klubu jego przedstawiciele odwiedzają kliniki pediatryczne, spotykają się z młodzieżą, uczestniczą w klubowych akademiach piłkarskich. W ten sposób zbierają fundusze, które są przeznaczane na wspieranie projektów UNICEF.

36-letni Brazylijczyk w okresie występów w Barcelonie triumfował w 2006 roku w Lidze Mistrzów, dwa razy (2005, 2006) zdobył tytuł mistrza kraju.

Choć oficjalnie Ronaldinho nie zakończył jeszcze kariery sportowej, to od końca września 2015 roku nie gra w żadnym zespole. Wtedy to po dwóch miesiącach występów, gdy rozegrał w zespole tylko dziewięć meczów, odszedł z Fluminense Rio de Janeiro.

W przeszłości Brazylijczyk, mistrz świata z 2002 roku, grał także m.in. w Paris Saint-Germain, AC Milan i w meksykańskim Queretaro.