Dwie bramki zdobył w niedzielę skuteczny ostatnio Kylian Mbappe Lotin. 18-letni Francuz uzyskał w sumie dziewięć goli w dziewięciu meczach, licząc wszystkie rozgrywki. Do siatki trafił także Valere Germain. Glik rozegrał cały mecz i miał asystę przy drugim golu, a Mariusz Stępiński był rezerwowym gości.

Monaco ma 82 zdobyte bramki. Z tym wynikiem w czołowych ligach w Europie może konkurować jedynie Barcelona, która uzyskała 76 w 26 kolejkach.

W sobotę swoje mecze po 1:0 wygrały PSG i Nice. Stołeczni dopiero w 80. minucie zdobyli decydującą bramkę w spotkaniu przed własną publicznością z Nancy. Do siatki z rzutu karnego trafił lider klasyfikacji strzelców Ligue 1 Urugwajczyk Edinson Cavani. Po raz drugi z rzędu w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Grzegorz Krychowiak. W przerwie Polaka zmienił Blaise Matuidi.

Z kolei Wylan Cyprien zapewnił zwycięstwo Nice w wyjazdowym meczu z Dijon FCO. Do siatki trafił w 69. minucie. Dzień wcześniej zespół Girondins Bordeaux Igora Lewczuka (rezerwowy) zremisował u siebie z Olympique Lyon 1:1. W kadrze gości zabrakło Macieja Rybusa.