Monaco wygrało po bramce Radamela Falcao, który w 61. minucie wykorzystał podanie Nabila Dirara i z około 12 metrów skierował piłkę do bramki. Cały mecz w zespole gości zagrał stoper reprezentacji Polski Glik. Monaco po tym zwycięstwie prowadzi w tabeli z dorobkiem 74 punktów.

Reklama

Cztery punkty do lidera traci Nice, które w piątek pokonało na wyjeździe Lille 2:1. Na trzecim miejscu z 68 punktami jest Paris Saint Germain, ale w niedzielę stołeczny zespół może awansować na drugie miejsce, bo zagra u siebie z Guingamp.

Pewne zwycięstwa odniosło Bordeaux, które pokonało u siebie Metz 3:0. Dwie bramki strzelił Valentin Vada (w tym jedną z karnego), a jedno trafienie dołożył Malcom. Bordeaux z 49 punktami zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale w niedzielę może je wyprzedzić Olympique Marsylia (47 pkt), które gra na wyjeździe z Toulouse.

Na czwartym miejscu jest Olympique Lyon (54 pkt), które przegrało na własnym boisku z Lorient 1:4. W zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędził Maciej Rybus.