Monachijczycy do wywalczenia w sobotę tytułu potrzebowali swojej wygranej oraz potknięcia wicelidera RB Lipsk. Oba warunki zostały spełnione. Bayern bez problemów wygrał z przeżywającym sportowy kryzys "Wilkami", natomiast drużyna z Lipska zaledwie zremisowała u siebie z przedostatnim FC Ingolstadt 0:0.

Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie, trafił do bramki Wolfsburga w 36. i 45. minucie (na 2:0 i 3:0). W zespole gospodarzy w pierwszej połowie wystąpił Jakub Błaszczykowski.

>>>VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0:6. Zobacz gole

Łącznie Lewandowski ma w obecnym sezonie 28 trafień. O jedno ustępuje mu Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund.

Trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Bayern ma 73 punkty i o dziesięć wyprzedza RB Lipsk.

To piąte z rzędu mistrzostwo Niemiec Bayernu, czego nie dokonał wcześniej żaden klub w Bundeslidze. Ogółem Bawarczycy mogą cieszyć się z 27. w historii mistrzostwa kraju. Aż 26 z tych tytułów wywalczyli od 1969 roku.

Od kilku dni wiadomo, że Bayern nie wywalczy dubletu. W półfinale rozgrywek o Puchar Niemiec przegrał u siebie 2:3 z Borussią Dortmund. Wcześniej podopieczni Carlo Ancelottiego odpadli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów po dwóch porażkach z Realem Madryt (1:2 i 2:4 po dogrywce).