Trzy bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Lionel Messi, a po jednej w końcówce spotkania Gerard Pique oraz Luis Suarez. W 68. minucie w zespole wicemistrzów Hiszpanii zadebiutował Ousmane Dembele, sprowadzony niedawno z Borussii Dortmund za 105 milionów euro (kwota może wzrosnąć jeszcze do 147 mln euro).

Po trzech kolejkach Barcelona ma komplet 9 pkt i prowadzi w tabeli. Gorzej wiedzie się Realowi. "Królewscy", m.in. bez zawieszonego przez federację Cristiano Ronaldo, zremisowali u siebie z beniaminkiem Levante 1:1.

Goście prowadzili od 12. minuty po strzale Ivi Lopeza, ekipa z Madrytu wyrównała w 36. minucie po golu Lucasa Vazqueza. Kibice Realu nie będą miło wspominać tego spotkania. Już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić kontuzjowany Karim Benzema, a w końcówce meczu czerwoną kartką został ukarany Marcelo.

To drugi z rzędu remis Realu na własnym boisku. Dwa tygodnie temu ekipa trenera Zinedine'a Zidane'a zanotowała wynik 2:2 z Valencią.

Właśnie "Nietoperze" w ciekawie zapowiadającym się sobotnim meczu zremisowały u siebie bezbramkowo z Atletico Madryt. Oba zespoły są na razie niepokonane w tym sezonie.