Zmianę na trenerskim stanowisku klub ogłosił w dość tajemniczy sposób. Początkowo zamiast oficjalnego komunikatu na oficjalnej stronie internetowej Napoli pojawiła się tylko treść wpisu De Laurentiisa na Twitterze.

Reklama

"Chciałbym podziękować Maurizio Sarriemu za jego ogromne poświęcenie dla Napoli. Przyniósł prestiż i radość całemu miastu i kibicom klubu na całym świecie. Stworzył model gry podziwiany przez wszystkich. Bravo Maurizio" - napisał prezes.

Dopiero później pojawił się komunikat, w którym poinformowano o zatrudnieniu Ancelottiego.

"Napoli z przyjemnością ogłasza, że osiągnięto porozumienie z Carlo Ancelottim, na mocy którego został on trenerem pierwszego zespołu na trzy sezony" - napisano.

Doświadczony, 58-letni Włoch we wrześniu 2017 roku został zwolniony z Bayernu Monachium, gdzie pod jego opieką był m.in. Robert Lewandowski, i od tego czasu był bez pracy. Wcześniej odniósł triumfy w czterech z pięciu najmocniejszych lig w Europie - we Włoszech, Anglii, Francji i w Niemczech. Trzykrotnie triumfował także w Lidze Mistrzów - raz z Realem Madryt i dwa razy z AC Milan.

Sarri prowadził Napoli od 2015 roku. W minionym sezonie jego podopieczni zdobyli 91 punktów w ekstraklasie, co jest rekordem klubu. W Serie A triumfował Juventus, który zgromadził o cztery więcej.