W ten sposób Szwed (ur. 3 października 1981 roku) dołączył do Argentyńczyka Lionela Messiego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Tylko oni, jeśli chodzi o aktywnych zawodników, mają na koncie co najmniej pół tysiąca trafień.

Po 36 minutach sobotniego spotkania MLS kanadyjski zespół prowadził już 3:0, a tuż przed zakończeniem pierwszej części na listę strzelców wpisał się Ibrahimovic. Po przerwie amerykańska drużyna zdołała doprowadzić do remisu 3:3, lecz końcówka należała do gospodarzy.

W barwach LA Galaxy Ibrahimovic zdobył 17 bramek. Wcześniej strzelał gole dla Malmoe (18), Ajaksu Amsterdam (48), Juventusu Turyn (26), Interu Mediolan (66), Barcelony (22), Milanu (56), Paris SG (156) i Manchesteru United (29). W szwedzkiej reprezentacji zanotował 62 trafienia.