Trener Barcelony Ernesto Valverde w tym spotkaniu dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Zmiennicy jednak nie zawiedli. Dwie bramki strzelił Denis Suarez (26. i 70.). Jego trafienia przedzielił gol Malcoma w 40. minucie. Jednak jako pierwszy do bramki gości trafił Munir El Haddadi (18.). Honorowego gola dla gości zdobył Josep Sene w 54. minucie.

Z kolei Atletico Madryt pokonało u siebie czwartoligowy Sant Andreu 4:0. Pierwsze spotkanie podopieczni Diego Simeone wygrali na wyjeździe 1:0. Efektowne zwycięstwo odniosła drużyna Villarreal pokonując drugoligową Almerię 8:0.

W czwartek swoje spotkanie rozegra Real Madryt, który podejmie innego trzecioligowca UD Melilla. Pierwsze spotkanie "Królewscy" wygrali na wyjeździe 4:0.