Rozmowy transferowe Zagłębia z Włochami w sprawie Jagiełły rozpoczęły się we wtorek, a w środę rano piłkarz poleciał na testy medyczne. Te wypadły dobrze i w czwartek oficjalnie reprezentant polskiej młodzieżówki został piłkarzem Genoi. Wiosną nadal jednak będzie grać w zespole z Lubina, bo kluby uzgodniły, że po podpisaniu umowy zawodnik zostanie na pół roku wypożyczony do Zagłębia.

Reklama

Wynegocjowaliśmy także atrakcyjny procent od kolejnego transferu, co chroni interes klubu, jeśli zawodnik przejdzie do innego zespołu, nawet w ramach tej samej federacji – dodał prezes Zagłębia Michał Dróżdż.

Piłkarz z włoskim klubem związał się 4,5-letnią umową.

Jagiełło jest wychowankiem klubu z Lubina. W ekstraklasie zadebiutował w wieku 17 lat i w sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 74 mecze, w których strzelił trzy gole. Ma za sobą też występy w młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą wywalczył awans na tegoroczne mistrzostwa Europy we Włoszech i San Marino.

Genoa zajmuje obecnie 13. miejsce w Serie A. Do niedawna piłkarzem czerwono-niebieskich był Krzysztof Piątek (obecnie AC Milan), który w przeszłości również występował w Zagłębiu Lubin.