Suarez wpisał się na listę strzelców w 50. oraz w 73. minucie. Tę drugą bramkę zdobył z rzutu karnego, który zresztą sam wypracował - był faulowany przez brazylijskiego obrońcę "Królewskich" Casemiro.
Luis Suarez Goal vs Real Madrid #Suarez #ElClásico #Barcelona #realmadrid pic.twitter.com/hhstLDsnxq
— Apdihakem Omer (@Apdihakem2) 27 lutego 2019
Urugwajczyk odegrał także ważną rolę przy golu samobójczym Raphaela Varane'a w 69. minucie. Gdyby Francuz nie przeciął dośrodkowania z prawego skrzydła, kierując piłkę do własnej bramki, prawdopodobnie posłałby ją tam sam Suarez.
misery complete for Madrid #Barcelona surely through to final 0-3 Barca lead and a penalty just awarded pic.twitter.com/Fx4W75z9AA
— Real Madrid Podcast (@PodcastMadrid) 27 lutego 2019
Real nie był tego dnia tak słaby, jak wskazuje wynik, ale rażąco nieskuteczny w ataku był 18-letni Brazylijczyk Vinicius Junior. Młody napastnik, który jeszcze na początku sezonu grał w rezerwach madryckiego zespołu, w kilku bardzo dogodnych sytuacjach oddawał niecelne strzały. Zawiódł także nieźle spisujący się w ostatnich tygodniach Francuz Karim Benzema.
GOAL: Real Madrid 0 - 3 Barcelona (1-4 agg). LUIS SUAREZ CONVERTS! Humiliation for the home side. #RMABAR #ElClásico #CopaDelRey
— The Swype Sports ™ (@TheSwypeSports) 27 lutego 2019
⚽⚪🔵🔴pic.twitter.com/atFCFsZT7S
Oba zespoły zmierzą się po raz kolejny w sobotę, ponownie na stołecznym Santiago Bernabeu, tym razem w walce o ligowe punkty.
W drugim półfinale Pucharu rywalizują Betis Sewilla i Valencia. W pierwszym meczu na stadionie Betisu, gdzie 25 maja odbędzie się także spotkanie o trofeum, padł remis 2:2. Rewanż rozpocznie się w czwartek o 21.