Kownacki wpisał się na listę strzelców w 31. minucie, doprowadzając do remisu. Polak sprintem przedostał się w pole karne lewym skrzydłem i potężnie uderzył w stronę bramki. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Prowadzenie gospodarzom dał w dziewiątej minucie Włoch Vincenzo Grifo.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Fortuna zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 41 punktów. Freiburg ma o osiem mniej i jest 14. W tabeli prowadzi Bayern Monachium - 74 pkt. Bawarczycy w sobotę pokonali u siebie Hannover 3:1, a jedną z bramek uzyskał Robert Lewandowski.

W innym niedzielnym spotkaniu Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało przed własną publicznością z Augsburgiem 0:0 i definitywnie uratowało się przed spadkiem. Augsburg również jest już bezpieczny.