Kownacki przeniósł się do Duesseldorfu z Sampdorii Genua na zasadzie wypożyczenia od 31 stycznia do końca trwającego sezonu. W lidze wystąpił w sobotę po raz trzeci. Na listę strzelców wpisał się najpierw w 62. minucie, wygrywając sytuację sam na sam z bramkarzem rywali po znakomitym, kilkudziesięciometrowym podaniu Belga Benito Ramana, a później w 84. ustalając wynik spotkania.

W 66. minucie sam Raman trafił do siatki po asyście rodaka Dodiego Lukebakio, który z kolei gola uzyskał w 35. minucie z rzutu karnego.

Fortuna zajmuje 11. miejsce i ma 31 punktów. To o 15 więcej od znajdującego się w strefie barażowej VfB Stuttgart. Liderem jest Borussia Dortmund - 31 pkt. Zespół z Zagłębia Ruhry nieoczekiwanie przegrał w piątek na wyjeździe z Augsburgiem 1:2, a w jego składzie zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

O 18.30 Borussia Moenchengladbach podejmie Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. Jeśli goście wygrają, zrównają się punktami z zespołem lidera.