Robert jest jednym z najlepszych napastników na świecie, jeśli nie najlepszym. Podejmiemy z nim rozmowy, ale na spokojnie. W ubiegłym sezonie nie mieliśmy dobrego okresu, ale teraz jest on w pełni zaangażowany i stał się prawdziwym liderem - powiedział Salihamidzic na łamach portalu sport1.de.

Reklama

Takie informacje w niemieckich mediach pojawiały się od kilkunastu dni. To jednak pierwsze oficjalne potwierdzenie przez przedstawiciela bawarskiego klubu.

Kapitan reprezentacji Polski jest liderem klasyfikacji strzelców w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy z 17 bramkami, a ponadto jest najskuteczniejszy w Lidze Mistrzów - ma osiem goli. W środę Bayern, który dzięki rozgromieniu Wolfsburga (6:0) awansował na pozycję lidera Bundesligi, podejmie Liverpool w rewanżu 1/8 finału LM; w Anglii było 0:0.

Reklama

Lewandowski, który w 2010 roku trafił do Borussii Dortmund, a cztery lata później przeniósł się do Bayernu, w niemieckiej ekstraklasie strzelił łącznie 197 goli i jest jej najskuteczniejszym piłkarzem spoza Niemiec.