Polski napastnik trafił do siatki w 85. minucie, ustalając wynik. Wykorzystał błąd bramkarza rywali i po odbiciu przez niego piłki przymierzył precyzyjnie z około 10 metrów.

Stępiński pojawił się na boisku w 73. minucie, zmieniając Giampaolo Pazziniego, który na początku spotkania strzelił gola.

Gospodarze prawie godzinę grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Serba Nenada Tomovica w 38. minucie.

Poprzednią ligową bramkę Stępiński zdobył 15 grudnia w zremisowanym 3:3 meczu z Torino - wówczas również rozpoczął zawody na ławce rezerwowych.

W niedzielę na boisku w Ferrarze pojawiło się jeszcze dwóch innych Polaków. W ekipie SPAL całe spotkanie rozegrał Thiago Cionek, natomiast w zespole gości od 90. minuty zagrał Paweł Dawidowicz.

Bartosz Salamon był rezerwowym w ekipie gospodarzy, zaś rekonwalescent Arkadiusz Reca znalazł się poza kadrą SPAL.

24-letni Stępiński został piłkarzem Verony na początku września 2019 roku. Wcześniej bronił barw lokalnego rywala Chievo, które spadło z Serie A.

Verona ma 22 punkty i jest dziewiąta w tabeli. SPAL (12 pkt) zajmuje 19. miejsce.

Na poniedziałek zaplanowano m.in. mecze lidera Interu Mediolan (na wyjeździe z Napoli) i wicelidera Juventusu Turyn (u siebie z Cagliari). Oba czołowe zespoły mają obecnie po 42 punkty.