Do przerwy w Paryżu było 2:2 po golach Urugwajczyka Edinsona Cavaniego i Brazylijczyka Marquinhosa dla gospodarzy oraz Koreańczyka Hwanga Ui-Jo i Brazylijczyka Pablo Castro dla gości. Dla Cavaniego to dwusetna bramka w historii występów w PSG.

Między 63. i 69. minutą broniący tytułu paryżanie strzelili dwa gole - najpierw mistrz świata Kylian Mbappe, a później Marquinhos.

21-letni Mbappe dzięki szesnastemu trafieniu w sezonie zrównał się na czele klasyfikacji strzelców z Wissamem Ben Yedderem z AS Monaco.

Trwa ładowanie wpisu

Dwunasty w tabeli zespół Girondins Bordeaux nie zamierzał jednał łatwo się poddać. W 83. minucie bramkę na 3:4 zdobył Hiszpan Ruben Pardo, ale później wynik już się nie zmienił.

W końcówce zmieniła się natomiast liczba piłkarzy na boisko. W 90+2. minucie za drugą żółtą kartkę murawę musiał opuścić Brazylijczyk Neymar.

Mimo zwycięstwa kibice PSG mają się czym martwić. W minionym tygodniu ich drużyna przegrała na wyjeździe z Borussią Dortmund 1:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, natomiast w spotkaniu z Bordeaux już na początku kontuzji doznał kapitan Thiago Silva.

W tabeli francuskiej ekstraklasy PSG ma 65 punktów i o 13 wyprzedza wicelidera Olympique Marsylia, który niespodziewanie uległ w sobotę u siebie Nantes 1:3.