Kluby niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, które uczestniczą w Lidze Mistrzów, przeznaczą ok. 20 milionów euro na pomoc rywalom - poinformowała gazeta "Bild". Zespoły mają problemy finansowe wynikające ze wstrzymania rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa.
Według dziennika, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk i Bayer Leverkusen porozumiały się w tej sprawie w ubiegłym tygodniu. Mają zrezygnować z łącznie 12,5 mln euro, które należą im się z tytułu praw telewizyjnych, i dołożyć dodatkowo do tej puli ok. 7,5 mln.
Pieniądze mają trafić do ekip 1. i 2. Bundesligi. O tym, do których oraz ile dokładnie, mają zdecydować władze rozgrywek - Deutsche Fussball Liga.
Ostatnie spotkanie niemieckiej ekstraklasy odbyło się 11 marca. Rozgrywki są wstrzymane minimum do końca kwietnia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP